WhatsApp

Bireysel Psikolojik Danışma

shape
Bireysel Psikolojik Danışma

Bireysel Psikolojik Danışma

Kişinin psikoterapistiyle yaptığı birebir çalışma bireysel psikoterapi olarak adlandırılır.

Danışan uzmana üzerinde çalışmak istediği sorunları, zihinsel ve fiziksel yakınmalarını anlatarak  içinde bulunduğu durumu ifade eder.Psikoterapist danışanla yapacağı birkaç görüşmeden sonra danışanla gözlemlerini ve önerdiği tedavi sürecini paylaşır. Danışan ve psikoterapist birlikte bir yol planı üzerinde uzlaşabilirse, psikoterapi süreci başlar.   Danışanın farklı ihtiyaçları tespit edilirse gerekli durumlarda bir psikiyatristin ya da hekimin görüşüne başvurulabilir.Bu süreç bazı danışanlar için kısa olabilirken bazı danışanlar için uzun zaman gerektirir.Tedavinin süresini danışanın ihtiyaçları ve kendi gelişim hızı belirler.

Bireysel psikolojik danışma, bireylerin duygusal, zihinsel ve kişisel sorunlarını ele almak, çözmek veya yönetmek için bir uzmandan yardım almayı içeren bir psikolojik destek ve terapi türüdür. Bu danışma türü, kişinin yaşadığı zorluklarla başa çıkmasına, duygusal iyilik halini arttırmasına ve daha sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmesine yardımcı olmayı amaçlar.

Bireysel psikolojik danışma genellikle bir psikolog, psikiyatrist veya lisanslı bir terapist tarafından sağlanır. Danışma seansları genellikle gizli ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilir ve danışanın rahatça duygularını ve düşüncelerini ifade edebilmesini teşvik eder. Danışman, bireyin yaşadığı sorunları anlamaya, kökenlerini incelemeye ve daha sağlıklı düşünce ve davranış kalıpları geliştirmesine yardımcı olur.

Bireysel psikolojik danışma, bir dizi farklı sorunla başa çıkmak için kullanılabilir, bu sorunlar arasında depresyon, anksiyete, ilişki sorunları, travma sonrası stres bozukluğu, bağımlılık, özsaygı eksikliği ve daha fazlası yer alabilir. Danışma süreci, her bireyin özgün ihtiyaçlarına ve hedeflerine uygun olarak kişiselleştirilir.

Bireysel psikolojik danışma, kişinin duygusal ve psikolojik iyilik halini arttırmak, yaşam kalitesini yükseltmek ve sorunlarını çözmek veya yönetmek için etkili bir yol olabilir. Danışmanlık hizmeti almak isteyen bireyler, lisanslı bir uzmana başvurarak uygun destek ve rehberlik alabilirler.

shape
5+

Uzman Psikolojik Danışman

8+

Uzman Psikolog

1+

Pedagog

Her Biri Alanında Uzman

Danışmanlarımız

Memnune Erkan
Uzm. Psk. Dan. Pedagog
Mert Kaya
Uzman Psikolojik Danışman
Çağla Aras
Uzman Psikolog
Aysel Kaya
Çocuk Gelişimi Uzmanı
Yusuf Büyükdağ
Uzman Psikolog
Gizem Günerhan
Klinik Psikolog
Gamze Gezginci
Dr. Öğretim Görevlisi
Feride DAYAN
Klinik Psikolog
Melek Hallaç Kocakaya
Psikolojik Danışman
Osman Bahçeci
Psikolojik Danışman
Sizden Aldığımız Güç İle Çalışıyoruz

Danışan Görüşlerimiz

Memnune hanıma çok teşekkür ediyorum. Çok enerjik pozitif bir kişi. Bana yaklaşımı ve yönlendirmeleri den çok memnun kaldım. Bakış açımı değiştirdi. Hatta mutsuz olan günümü, enerjisi ve pozitifliğiyle beni motive etti. Ayrıca bakış açımı değiştirerek sıkıntılı, mutsuz olduğum durumlarda nasıl davranmam ve düşünmem gerektiğini bana öğretti. Kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim.

Yasemin Bulut
- Diş Hekimi
testimonial

Rahatsızlığım konusunda doğru teşhis ve doğru tedavi süreciyle bana büyük güven verdi ve rahatsızlığımı kesin çözümle sonuçlandırdı. Rahatsızlığım ile bu denli ilgi ve alaka ile ilgilenmesi açıklayıcı şekilde bilgilendirmeleri, bir hasta olarak çok memnun kaldım.

Süheyla Ulaş
- Ev Hanımı
testimonial

Hayatımda ilk defa psikolojik danışmanlık aldım, bana bu kadar iyi geleceğini tahmin etmemiştim. Özellikle Memnune hanıma ne kadar teşekkür etsem az, kesinlikle randevu almaya devam edeceğim. Kendisi alanında çok uzman birisi, beni kendimden daha iyi anladı diyebilirim.

Mine Torlu
- Emlak
testimonial

Yargısız dinleyip duygu ve hislere doğru analizleri ile rahatlatan . Güler yüzlü, alanında uzman olduğunu hissettiriyor. Farkında olmadan seans bitiminde çok farklı düşünmeye sebep oluyor. Çok teşekkür ederim.

Aysu Görgün
- Ev hanımı
testimonial

Beni dinlemesi, çözüm odaklı ve detaylı açıklamalarıyla içimi rahatlatması, kendimi daha iyi ve güvenli hissetmeme sebep oldu. İyi ki tanımışım ve iyi ki gitmişim Memnune hanıma, ilgisi ve desteği için çok teşekkür ederim.

Tolga Buğday
- Müşteri Temsilcisi
testimonial

Online danışmanlık alıyorum ve iletişim becerileri, aile içi iletişim ile ilgili destek aldım çok memnun kaldım. Online bağlantı kalitesi de iyi ve çok rahattı

Ceren Karakoç
- Öğretmen
testimonial

Memnune Hanım ile Çift terapisiyle ilgili destek aldım.İletisim engelleri ve kendini ifade etmeyle ilgi bana cok katkisi oldu.Tavsiye ederim

Mesut Erkan
- Hemşire
testimonial

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden rrandevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık